Směs obsahuje jablečný ocet , který má silné dezinfekční, antibakteriální a fungicidni účinky. Spolu s alkoholem, což je rozpouštědlo, ale současně také dezinfikuje - zabíjí viry, bakterie, plísně. Dále přidávám tea tree éterický olej, který likviduje viry. Do pračky i myčky občas naleju ocet a nechám přes noc.
Nemusím kupovat drahé prášky na vodní kámen a samozřejmě i dezinfikuje. Bylinná dezinfekce používaná již v době moru ve středověku Domácí výroba z běžně dostupných a levných surovin Dezinfikuje povrchy, ruce, prostředí a lze užív. Dezinfekce je ničení mikroorganismů – ne však nutně jejich spor – pomocí chemických a fyzikálních (např. UV záření, vysoká teplota) metod.
Provádí se v místech se zvýšenými nároky na čistotu z důvodu minimalizace nebo zamezení výskytu infekcí (nemocnice, výroba potravin a léčiv). Bude se nádherně lesknout a ocet je také dokonale dezinfikuje. Přečtěte si také: Druhy mýdel a jejich použití při praní, čištění a úklidu Stejně tak dobře se budou lesknout skleněné vitríny a okna, pokud je omyjete octovou vodou. Toužíte po čisté a voňavé domácnosti, a tak utrácíte týden co týden za různé čisticí prostředky? Pravidelná konzumace jablečného octa napomáhá k posílení činnosti srdce, což vede ke snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění.
Pomoci může i při akné a dalších kožních problémech, neboť jablečný ocet vyrovnává pH pokožky a zároveň pleť dezinfikuje. Ocet je právem nazýván pokladem domácnosti. Ocet dezinfikuje , čistí, leští , má konzervační účinky a dokáže úspěšně bojovat s vodním kamenem ! Vrhněte se proto na čistění myčky beze strachu! Nejenže odstraní nečistoty, ale také dezinfikuje a oživí barvy.
Pokud vás trápí nevzhledné skvrny na běhounu, smíchejte v ½ šálku octa lžíce soli a naneste na skvrnu. Naleští okna… Přidejte ocet do vody s tradičním prostředkem ,který používáte na mytí oken. Pozitívne účinky na pokožku – jablečný ocet díky svým antiseptickým účinkům je vhodný i na různé druhy ran, protože jejich dezinfikuje a podporuje jejich hojení. Na venkovní použití je vhodný i jako “odličovač” na mastný typ pleti, kyseliny eliminují maštění pokožky a čistí ji. Tím, že je dezinfikuje , podněcuje tvorbu slin, čímž přirozeně chrání zdraví před infekcemi.
Octové zábaly zmírňují otoky. Pokud máte stálé problémy se smíšenou pletí, zkuste použít právě ocet. Některé hospodyňky radí umývat dřevěnou podlahu vlažnou vodou naředěnou octem, který dezinfikuje a dodá lesk. Jenže odborníci varují, že ocet může poškodit povrchovou úpravu. A to by vás jistě hodně mrzelo, protože náprava by určitě stála nemalé peníze.
Jablečný ocet dezinfikuje naši domácnost. Co se týče domácích mazlíčků, je jablečný ocet účinný jako odpuzovač blech. Už naše prababičky věděly, že ocet se dá využít nejen jako potravina, ale i jako nepostradatelný pomocník v péči o domácnost. Ocet si v českých domácnostech má silnou pozici nejen jako potravina, ale i jako čisticí prostředek nebo součást nejrůznějších kosmetických procedur. Pomůže při modřinách Pokud jste upadli a nepříjemně si natloukli, můžete na bolestivá místa přiložit kus bavlněné gázy namočené do bílého nebo jablečného octa a nechat asi hodinu působit.
Nejoblíbenější lokality plísně jsou všude tam, kde se drží vlhkost, příznivá teplota a nedostatečné větrání. Existence plísně má negativní vliv na naše zdraví, způsobuje kožní infekce, bolesti hlavy a řadu dalších problémů. Proto vám přinášíme tipů, jak proti plísni bojovat účinně, levně a hlavně bez agresivních chemikálií.
Má antibakteriální účinky, takže poslouží dobře jako dezinfekce na drobná poranění, ředěný pak jako kloktadlo. Ocet – pochutina, která se používá především v kuchyni však dokáže mnohem víc než dodat jídlu kyselou chuť. Výborně s ním odstraníte vodní kámen, vyleštíte okna a vydezinfikovat kritická místa v koupelně, které jsou náchylné na plísně.
Ocet vyčistí a dezinfikuje jakýkoliv povrch. Můžete s ním vyčistit také koberec, a to tak, že smícháte půl hrnku octa se lžícemi soli a nanesete na skvrnu. Mastný prach z digestoře nebo žaluzií po použití octa zmizí jako mávnutím proutku.
Aby bylo krájení na prkénku bezpečné a bez rizika onemocnění, používejte kromě běžného mycího prostředku také ocet , respektive hadřík namočený do octa, kterým prkénko po každém umytí přetřete. Až budete příště vytírat, přidejte do vody trochu tohoto zázraku a pro bakterie u vás doma. K dezinfekci a očištění dřevěných prkének je proto po každém použití raději jen dobře otřete hadříkem namočeným do octa. Já ho přidávám i do pračky.
Ocet naředěný s vodou v poměru 1:zbaví vodního kamene pračku, myčku, žehličku i rychlovarnou konvici. Kuchyňská sůl nahradí čisticí písek. Navíc skvěle dezinfikuje.
Posypte solí prkénko, sůl roztírejte polovinou citronu a opláchněte.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.