čtvrtek 18. června 2020

Slaná voda v bazénu

Jelikož je koncentrace soli ve vodě podobná lidským slzám, nebude vás voda dráždit do očí. Udržovat slanou vodu v bazénu není nijak časově ani finančně náročné. Jedna koupací sezóna vás vyjde na pouhých několik stokorun.


A nejde pouze o to, že se budete při koupání cítit, jako byste byli v moři. Blahodárně působí na lupénku i atopický ekzém. Voda je vhodná i pro alergiky a lidi, kteří jsou citliví na chemickou dezinfekci. Proto, aby slaná voda v bazénu nebyla jen slaná voda je potřeba sůl převést na dezinfekční chlor.


Pro tento účel slouží solonizační jednotky, které ze slané vody v bazénu vytvoří plynný chlór, který pak slouží jako hlavní dezinfekční látka pro údržbu vody v. Co dávkovat do bazénu se slanou vodou Jedním z častých dotazů je, jestli když používáte solinátor pro slanou vodu v bazénu , jestli je potřeba dávkovat další chemii a jaké jsou možnosti dávkování. Chcete-li přejít na slanou vodu, nemusíte vypouštět bazén. Snem každého uživatele je mít neustále během koupací sezóny křišťálově čistou vodu.


Slaná voda v bazénu

Toho se dá samozřejmě docílit několika způsoby, kdy základní způsob spočívá v používání chlorových tablet nebo přípravků na bázi chloru (chlornan sodný). Proč slaná voda v bazénu. Působí příznivě na organismus - mořská sůl obsahuje mnoho hodnotných minerálů Většina sladkovodních řas a mikroorganismů slanou vodu nesnáší. Máme v okolí sousedy, kteří mají v bazénu slanou vodu.


Jedni mají bazén od Albixonu, druzí nějakého menšího místního výrobce. Náš další soused se spolu s námi ve stejnou dobu rozhodl pro bazén, takže jsme oba vyzvídali pro a proti slané vodě. Soused mi říkal, že jeho děti se chodili koupat k tomu se slanou vodou v bazénu a děti se potom škrábaly a měly na. Faktem je, že slaná voda nedesinfikuje tak, jak se část zá. Jaké tajemství se ukrývá za křišťálově čistou vodou tropických rájů?


Nyní i vy můžete s její pomocí proměnit svůj bazén v exotickou lagunu s trvale průzračnou vodní hladinou. Slaná úprava vody Moře ve vašem bazénu. Z toho je zřejmé, že slaná voda v bazénu není bezchlorová úprava vody, tak jak se někteří mylně domnívají, ale jedná se o jinou cestu dodávání chloru do bazénové vody. Po chemické stránce máte v konečné fázi úpravy bazénové vody téměř stejné chemické složení. Voda v obou případech obsahuje kyselinu chlornou, při použití eletrolýzy navíc vznikne NaOH.


V bazénu tak docílíte jen dobrých vlastností mořské vody. V prvé řadě je to obrovská výhoda pro alergiky - slaná voda v bazénech je totiž k pokožce naprosto šetrná. Představuje tak příjemnou alternativu chlorované vodě. Oproti klasické chlorové úpravě vody nabízí sůl řadu výhod – absencí chlorového zápachu a alergických reakcí počínaje, snazší údržbou konče.


Slaná voda v bazénu

Voda , která obsahuje sůl v uvedené koncentraci má mírně korozivní vlastnosti, a tak je nutné používat výhradně titanové elektrické spirály, nebo výměníky. Samozřejmostí je i to, že by v bazénu neměli být prvky ze standardní nerezové oceli, ale prvky takové, které jsou určeny i pro provoz ve slané vodě. Na nerezové výrobky osazené v bazénové vodě trvale působí bazénová chemie, nebo slaná voda a proto vyžadují zvýšenou starostlivost, údržbu a pravidelné hlídání stavu chemie. Re: Do jakého bazénu slaná voda Dobrý den, do všech našich bazénů je možné používat slanou vodu ve spojitosti s chlorinátorem.


Autor: Hana Janů Datu11. Při tomto způsobu úpravy vody je nutné dbát mnohem pečlivěji na dávkování soli , protože její dávkování není tak přesné jako u chloru v podobě tablet. Následné využitie čerstvého plynného chlóru pre dezinfekciu vody a odstránenie ostatných prvkov vznikajúcich pri elektrolýze zaisťuje, že je voda v bazéne vždy v tej istej kvalite, ako by bola pitná. Jednoduše, slaná voda se rozloží na Na, Cl, O, H. Všechny tyto prvky mají schopnost desinfikovat. Chlorátory od francouzské firmy Zodiac, patří meži špičkové chlorátory.


Chlorátor neboli solinátor upravuje bazénovou vodu pomocí soli, která se sype do bazénu. Díky elektrolýze se sůl roz. Oceanic SMC - slaná voda v bazénu - salinátor Poradíme Vám s instalací! Pro větší bazény - m záleží na vytížení bazénu.


Pošlete nám fotku a my Vám poradíme, kam zařízení nainstalovat a dodáme i instalační materiál. K zařízení pošleme i sůl, kterou si můžete objednat zde. Do vody v bazénu se dostává spousta nečistot, jako jsou zbytky opalovacích krémů, trávy, utonulý hmyz atd.


Slaná voda v bazénu

Aby voda v bazénu zůstávala čistá a nezávadná, je třeba ji pravidelně dezinfikovat a chránit před bakteriemi a řasami. Kalná a mléčná voda v bazénu - vločkovač většinou nestačí. Chceme-li se zbavit kalné a mléčné vody v bazénu , musíme znát příčinu.


Mezi hlavní příčiny patří zkažená voda v bazénu , nedostatečná filtrace a dezinfekce. Druhou variantou mohou být problémy s tvrdostí vody a vysrážení minerálních látek.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.