pondělí 18. března 2019

Splachování pitnou vodou

Průměrná spotřeba pitné vody v Česku se pohybuje kolem litrů na osobu a den. Největší podíl spotřebované vody připadá na splachování WC a osobní hygienu. I když Česko patří se svými 1litry vody na osobu a den ke státům s nižší spotřebou, neznamená to, že s ní nemusíte šetřit. I tak obyčejná činnost jako je každodenní používání toalety vám může přinést nečekanou úsporu.


Rozdíl mezi malou a velkou dávkou vody.

To je něco, k čemu bychom rádi přispěli a proto mluvím o barbarství ve splachování pitnou vodou. Jakkoli spousta lidí potom psala: A co máme dělat. Uvědomme si ale, že my to teď nezměníme a nejsem blázen, že si všichni toto doma rozkopou. Ale měli bychom k tomu směřovat s vizí, že voda se stane opravdu jednou z nejcennějších komodit.


A že bychom s ní takto měli. A takhle se plýtvá pitnou vodou. Pokud však myjeme nádobí pod tekoucí vodou, pak doporučujeme vodu vždy zastavovat nebo zašpuntovat dřez.

Splachování bez WC STOPu, prostě klasika. Vždyť v případě, že pustíte vodu naplno, tak vaším kohoutkem proteče litr vody za neuvěřitelně krátkých vteřin. Znamená to, že za minut je to 1litrů, což už je slušně napuštěná vana.


Lít do záchodu průměrně litrů vody na jedno použití (když v některých zemích nemají k dispozici ani 3litry, které by měl člověk denně vypít)? Na splachování úplně postačí užitková voda. V praxi to znamená, že použitá voda z umyvadel, van a sprch je po přečištění znovu využívána pro splachování toalet. Podle statistických údajů se nejvíce pitné vody spotřebuje při splachování toalet, na druhém místě je koupání ve vaně, na třetím sprchování. Na pití a vaření se spotřebuje jen asi.


Tak to měl jednoduše a srozumitelně sdělit, že splachování srážkovou vodou je dražší než pitnou v konkrétním případě. Automatické splachování pisoáru také podstatně šetří vodu. WC ( pračka u vany - výpust do vany - kýbl ) Existuje nějaký systém že by to rovnou teklo. Cílem je omezit plýtvání pitnou vodou , zejména v oblastech postižených m. Takto zachycená může sloužit na splachování záchodů. Atest na pitnou vodu.


Univerzální pneumatický hladinoměr pro nádrže s vodou. Systém je obecně omezen na zavlažování, mycí stroje, splachování WC a systémy pro čištění podlah.

Pokud dešťová voda v zásobníku nedostačuje, řídicí jednotka přejde na vodu z vodovodní sítě, čímž pokryje. Hlavním cílem systému AQUAPROF je dát přednost použití dešťové vody před vodou z vodovodní sítě. Dešťovou vodu můžete využít všude tam, kde by bylo zbytečné plýtvat pitnou vodou. Další významnou úsporu vody pro domácnost přin.


Můžete s ní vytírat podlahy, umývat okna, mýt auto atd. NEPOCHOPIM, že se toho žádný masový vyrobce ještě neujalA nejde jen o tohle. Pokud máte zkušenosti, tak obvzláště turisté z jv asie jsou schopný se sprchovat 10x za den pul hodiny.


Dalším cílem v hledáčku úspor na splachování je fakt, že splachování pitnou vodou je naprostý hřích. Zatímco splachování akumulovanou dešťovou vodou nebo vodou ze studny se ještě někdy z návrhu do. Z toho procent na osobní hygienu, procent na splachování, procent na úkli procent na mytí nádobí a jen procent na pití. Využití srážkových vod - evergreeny a novinky. Srážkové vody, „dešťovku“, lidé v domech využívali od prvopočátku.


Kvalita vyčištěné vody je kontrolována v pravidelných intervalech. Pokud by výsledky dlouhodobého sledování ukazovaly stále stejně vysokou kvalitu přefiltrované vody, lze se do budoucna uvažovat o tom, že na tento systém bude napojena i kuchyně. Modré dotace mají motivovat majitele domů, aby šetřili pitnou vodou , a to například tím, že si na zahradu pořídí podzemní plastovou nádrž na sběr dešťové vody. Po zmáčknutí tlačíka se vypustí celá nádržka. Jedná se o dotační program, který řeší nedostatek pitné vody především v letním období extrémního sucha, kdy jsou lidé v některých oblastech závislí na dovážených cisternách pitné vody.


Predstavíme vám niekoľko systémov, ktorých cena nie je obzvlášť vysoká, zato návratnosť investície je zaručená. Vďaka týmto radám budete ekologicky nakladať s pitnou vodou a súčasne ušetríte stovky eur ročne. Nedostatek se projevuje zvysovanim cen. A to nepočítám, že mnozí zalévají i zahradu pitnou vodou. Ideální je v místech, kde není nutné požívat pitnou vodu, používat vodu dešťovou nebo vodu již použitou.


Nádobí nemyjte pod tekoucí vodou , ale v dřezu naplněném vodou a pak krátce opláchněte. Na mytí, praní, úkli splachování , …. Myčku na nádobí pouštějte jen plnou. Vodu z kohoutku určenou ke konzumaci uskladněte v ledničce, nemusíte pak odpouštět vodu, aby byla studená.


Jestliže umýváte nádobí ručně dvakrát denně, spotřebujete asi litrů.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.