Jak často a jakým způsobem jímky a septiky vyvážet. K tomu slouží fekální vozy, které jímku odčerpají a následně se odpadu zbaví dle zákonem stanovených podmínek. U jímky i septiku vždy záleží na jejich velikosti a vytíženosti zařízení, ze kterého se odpadní vody odvádějí. U septiku se však vždy jedná o delší intervaly, protože díky své konstrukci dokáže s obsahem pracovat.
Průměrná spotřeba vody na jednu osobu je asi l. Septik vás vyjde levněji než jímka, protože ho nemusíte tak často vyvážet. Záleží samozřejmě na počtu lidí, kteří septik využívají. Probíhají v něm totiž biochemické procesy, které část kalů a sedimentu rozkládají.
Septik u běžného rodinného domu je nutné nechat vyvézt asi jednou ročně. Septik s biologickým stupněm čištění, žumpa anebo domovní čistírnu odpadních vod. To jsou tři možnosti možnosti pro lidi, kteří se nemohou napojit na obecní kanalizaci a musí se s odpadní vodou vypořádat sami. Septik by měl mít nejlépe komory, aby byla splašková voda co možná nejvíc pročištěna, než odteče do kanalizace.
Predem se omlouvam za mou neznalost. Mame koupen starsi dum a ma dvoukomorovy septik. Neni moc velky ale zatim nam musi stacit nez se napojime na obecni kanalizaci.
Jak správně vybrat septik ? Pokud nejste napojeni na obecní kanalizaci, je třeba řešit problém, co s odpadní vodou. Proč tedy zvolit právě tuto variantu a jak postupovat při samotném výběru septiku? Možností máte hned několik.
Septik a jeho výhody Tyto nádrže prošly určitým vývojem. Septik Septik je nádrž, ideálně se komorami, která slouží jako usazovací prostor - odpadní vody se zde postupně zbavují kalu. Podle mě záleží taky na tom, jak velké auto vám bude jímku vyvážet.
Komunita okolo bydlení, stavění a realit. Dochází zde k předčištění odpadní vody, které ovšem není. Foto: AgroBio Do žump, septiků je většinou sveden veškerý odpad z domu, tedy z toalety, koupelny včetně praček, kuchyně a vlivem rozmanitosti těchto zdrojů se pak v nádrži tvoří hmota, která silně zapáchá.
U nás jezdí fekál m takže nemá cenu mít větší jímku, když jí nevytáhne najednou, každá jízda se platí zvlášť a stojí stejně. Kontroluje i toto magistrát? Provádí se kontroly nějak systematicky? Jímku i septik můžete přečerpávat i sami, a to pomocí kalového čerpadla.
Co hrozí majiteli, když se na to přijde? Ale často se používá u stávajících domů, které mají zachovalý tříkomorový septik. Pak stačí za septik doplnit štěrkopískový zemní filtr nebo modernější biologický filtr a čištění je v pořádku. Je to výborné řešení pro nepravidelně obývané rekreační objekty. Jímka a septik není totéž Jímka a septik nejsou jedno a totéž.
Jímky nefungují jako čisticí zařízení – jde pouze o nádrže pro dočasné shromažďování odpadních vo jež je nutné pravidelně vyvážet fekálním vozem. Ať už se rekreujete občas nebo každou. Septiky odpadní vody zároveň čistí, a to mechanicko-biologickým způsobem ve dvou až třech. I septik budete muset nechat vyvážet , ale stačí, pokud fekální vůz zavoláte jednou ročně. Vždy záleží na počtu lidí, kteří jsou v domácnosti a také velikosti objemu nádrže.
Ta asi do čističky být svedena nemůže, že? Probíhá v něm biologický proces, při kterém se čistí voda od nečistot a splašků. Stejně jako jímky, i septiky se musí vyvážet. Zpravidla ne tak často a většinou postačí jednou ročně.
Záleží však také na počtu uživatelů a velikosti septiku. Výhodou septiku jsou nízké náklady na údržbu, nepotřebuje žádný elektrický prou jako například čistírna odpadních vo a není nutné ho často vyvážet jako odpadní jímku. Septik je potřeba alespoň 1x za rok vyvézt fekálním vozem, aby se z něho odsál usazený kal. Zdravím všechny zkušené baráčníky, potřebovala bych poradit, jak se o septik starat, jak často ho nechat vyvážet nebo jak ho udržovat čistý podomácku. Výpočítat jak velkou jímku potřebujete, aby vám vydržela určitý počet dní.
Zadejte interval, po kterém chcete jímku vyvážet. Vyvážet septik se musí, každý je ze zákona povinen doložit na obci aspoň jednou za rok , že nechal zlikvidovat odpady ze septiku, majitelé čističek musí dodat rozbor odpadní vody. Takže to chce apoň jednu fakturu, nebo jakýkoliv doklad za rok. Jinak my vyvážíme 2x ročně, máme malou jímku. Nikdy jsem nepoužíval, nemám žádné zkušenosti, prosím o radu z hlediska: výkonu, typu, výrobce, zda musí mít.
Kupovali jsme nějaký bakterie BIO Clean, lili. Aktuálně se používají septiky plastové. Výhodou jsou nižší pořizovací náklady, relativně snadná instalace.
Co se týká samotného provozu, je třeba septik občas vyvážet (nicméně méně často než jímku). Betonový septik byl konstruovaný tak, aby splaškovou vodu propouštěl do země – to je pochopitelně neekologické. Když si vezmete, že jímka je uzavřená nádoba, která se plní, musíte ji fakt hodně často vyvážet , jak tu píší ostatní. Nejčastěji jsou tříkomorové. Zajímavou variantou je ovšem septik.
Pokud je septik samonosný, není jej ani potřeba obbetonovávat (já to ale stejně udělal - jistota je jistota).
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.