pondělí 23. října 2017

Obklad vany postup

Autoplay When autoplay is enable a suggested video will automatically play next. Rating is available when the video has been rented. This feature is not available right now. Please try again later. Má se nejdříve provézt obklad 150mm pod horní hranu vany , pak vanu dorazit do rohu a mezeru vyplnit tmelem.


Vana má mít možnost lehce pružit. Současné akrylátová vany se pevností téměř vyrovnají klasickým smaltovaným. I tak je však potřeba při usazování dbát na přesné seřízení, aby se skelet nehýbal a nekřížil. Vyhnete se tím možným nepříjemnostem, kdy by se náhodou odpad mohl hnout a začal by protékat. Kolem vany i vaničky je pak nutné obklady řezat, což se jen výjimečně povede úplně pravidelně a zůstávají zde pak velké spáry.


Správný postup je opačný, nejprve obložíte stěny a teprve potom k nim osadíte zařizovací předměty. Tím, že nemusíte obklady řezat, si ušetříte i spoustu práce a času. Po zaschnutí dočistíme obklad suchým hadrem. Spárovací hmota už dávno nemusí být jen šedá, na výběr máte zhruba odstínů , které lze sladit s dlaždicemi.


Rozhodně byste měli v koupelně používat hmoty s hydrofobními přísadami. Pokud lepidlo vytvrdne, což bývá zhruba po hodinách, je třeba ještě vyplnit mezery mezi jednotlivými obklady a dlaždicemi spárovací hmotou. Na začátku je potřeba pečlivě vyškrábat z mezer zbytek lepidla, které vystoupilo kolem dlaždic při lepení.


Obklad zabudované vany. Zamezíte tak nevzhledným. Namísto ukončovací rohové lišty umístěné na římse přilehlé stěny jsme na stěně za vanou doplnili dilatační profil, ani ne tak kvůli dilataci, ale zejména proto, aby jednotlivé řady obkladu vycházely na všech stěnách ve. Akrylátové vany se obezdívají tak, že stěna obezdění včetně obkladu je v jedné rovině se svislou hranou okraje vany. Existuje ještě další varianta, při které je vana položena na obezdění o šířce 1a více mm.


Obklad vany postup

Příliš široké obezdění vany však pro snadný přístup není vhodné, mohlo by to přístup do vany naopak zkomplikovat. Koupelna bývá nejmenší místností v bytě či domě. Ovšem práce s jejím zařizováním je největší. A také nejnáročnější a nejkomplikovanější. To platí obzvlášť o obkládání dlažby.


Ta ve vlhkostí zatěžovaném prostoru vyžaduje vyšší pečlivost a důsledné dodržování stavebních a technologických postupů. Víte, na co si dávat pozor? FOTO Lucia Pristachová Hô-Chí. OBKLAD VANY Na obezdívku upevníme dřevěnou vodicí lať tak, aby byl obklad vany zarovnaný s obkladem na přilehlé stěně, a obkládáme. Dále pokračujeme v nanášení hydroizolace na stěnu, na kterou bude nalepen obklad – v okolí umyvadla, sprchy a vany.


Obklad vany postup

První vrstvu hydroizolace nanášíme štětcem, druhou štětcem, válečkem nebo hladítkem. Tak dojde k zakrytí všech pórů v podkladu. Po prvním nátěru necháme povrchy asi hodiny zaschnout, pak aplikujeme druhý nátěr.


Postavení koupelnové vany na nožičky. Před postavením vany musí být nejprve namontovaný vanový odpad a přepad. Za tím účelem vanu otočte a položte pod ni nějaký karton nebo podložku, aby se neodřela. Odpadový filtr pak podložte těsnicím kroužkem z tmelu. OBECNÝ POSTUP PŘI MONTÁŽI ZÁPUSTNÉ AKRYLÁTOVÉ VANY Vanu lze nainstalovat pouze do stavebně zcela.


Jedna se o koupelnu, sadrokarton je samozrejme zeleny-impregnovany a obklad bude kolem vany a sprch koutu az ke stropu. Ceresit bílý C– také. Správné usazení vany v koupelně je důležité. Každá vana musí mít svoji oporu, aby byla stabilní a netekla.


Pro zachování záruky je potřeba, aby bylo možné vanu vyndat, proto je nejlepší ji upevnit silikonem (i když ve výsledku jsou plastové vanové lišty pevnější). Pro lepší upevnění vany je dobré využít montážní profily určené pro uchycení ke stěně. Pred rekonštrukciou kúpeľne sa rozhodujeme, či v nej ponecháme vaňu, alebo si kúpime radšej sprchovací kút, ktorý zaberie menej miesta. Ak chceme pohodlne relaxovať, je lepšie si vybrať vaňu, napríklad aj hydromasážnu. Jestliže jsme pokládali nový obklad , musíme pečlivě vyškrábat lepidlo, které vystoupilo kolem obkladu při lepení.


U drobných mozaik, kolem kterých by se lepidlo pracně vyškrabávalo, používejte raději. Postup opakujte a klaďte na sebe jednu řadu dlaždic za druhou, dokud nedosáhnete stropu sprchového koutu. Horní okraj každé řady zkontrolujte vodováhou.


Narýsujte si vodicí linku pro novou řadu. Dlaždičky natírejte tmelem a lepte těsně pod narýsovanou čáru. Nezapomeňte všude používat spárovací křížky. Při nákupu keramických dlaždic a ostatního materiálu potřebného pro obklad je nejlepší zvolit některý z komplexních systémů jednoho výrobce.


Pro pracovní postup , který popisujeme, jsme vybrali LBCS (Lasselsberger Ceramic System), který se skládá z betonové vany , keramického obkladu LB OBJECT a návazné stavební chemie LBCS.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.