pondělí 20. ledna 2020

Nikl kadmiový akumulátor

Nikl kadmiový akumulátor

Z důvodu obsahu jedovatého kadmia byla produkce těchto akumulátorů dávno ukončena. Tyto akumulátory jsou používány pro velmi příznivé vlastnosti s ohledem na poměr hmotnosti ke kapacitě. Nabíjejte proto Váš nikl-kadmiový akumulátor vždy pouze v případě, že je zcela vybitý. NiC je druh galvanického článku.


V opačném případě se mohou na jeho katodě tvořit krystaly kadmia. Akumulátor si tento stav neúplného vybití zapamatuje a považuje se za plně vybitý. Akumulátor je sekundární článek, který je potřeba nejdříve nabít a teprve potom je možné jej použít jako zdroj energie. Na rozdíl od sekundárních článků (akumulátorů) primární články dodávají energii ihned po svém sestavení a zpravidla je není možné dobíjet , například zinkouhlíkové baterie. Základní charakteristika.


Nedílnou součástí sekaček je akumulátor. Ten napájí elektromotor důležitý pro správné sekání trávy. Výběr akumulátoru je velmi důležitý a není dobré jej podceňovat. Typy elektrochemických akumulátorov - nikl -ocelový, nikl - kadmiový , nikl -metalhydridový, lithium-iontový, zinko-vzdušný, sodíko-sírový, striebro-zinkový, striebro- kadmiový. Najvyšší počet nabíjacích cyklov (až tritisíc) a ultrarychlé nabíjanie (pod hodinu) majú nikl -kadmiové akumulátory.


Sodíkovo-sírové akumulátory, pracujúce pri teplote okolo 3°C. Mezi nejznámější typy akumulátorů, tedy baterií se sekundárními články, patří (kromě již zmíněného olověného akumulátoru) například nikl-kadmiový akumulátor , který má kadmiovou anodu, katoda je z oxidu-hydroxidu niklitého a elektrolytem je hydroxid draselný. Tento typ představuje nejběžnější dobíjecí baterii. Problémem je jeho malá kapacita a jedovaté. NIKL-KADMIOVÝ AKUMULÁTOR.


Mezi největší výhody článků s touto technologií jsou jejich vlastnosti při nízkých teplotách a mohou být dlouhodobě uloženy i při relativně nízkém napětí. NiCd – nikl-kadmiový akumulátor. Celkově poskytují velmi dobrou dlouhodobou.


Celým jménem nikl-kadmiový akumulátor patří mezi galvanické články. Jeho hlavní výhodou je odolnost proti hlubokému vybití. To znamená, že mu nevadí když ho necháte vybitý delší dobu, na výdrž a kvalitu baterie to nemá skoro žádný vliv. Také toho hodně vydrží a dobře pracují i za nižších teplot. Nevýhodou je jejich nižší kapacita a také jedovatost.


Nikl-kadmiový akumulátor. Olovo chemická značka: Pb (lat. Plumbum) je těžký toxický kov, který je znám lidstvu již od starověku. U ocelového akumulátoru ( nikl -železný nebo nikl-kadmiový akumulátor označovaný také jako Edisonův akumulátor ) je elektrolytem hydroxid draselný.


Elektrodami jsou hydroxid niklitý a železo, popř. Přednosti ocelového akumulátoru jsou mechanická a elektrická robustnost, odolnost. Jeho velkou výhodou je, že mu nevadí dlouhé skladování ve vybitém stavu. V modelech se setkáváme s hermetizovaný články se jmenovitým napětím 1. Určitou nevýhodou ve srovnání s NiMH a Li-ion.


Njegove jedinstvene osobine omogućuju mu da bude korišćen u aplikacijama i okruženju koje nisu dostupne za druge akumulatorske sisteme. Zbog tog razloga nikl -kadmijum akumulatori postaju prvi izbor za korisnike koji imaju potrebu za sistemima rezervnog napajanja koje karakteriše velika. Nejstarším typem je nikl – kadmiový typ (NiCd), v praxi nejčastější jsou nikl –metalhydridové (NiMh) baterie.


Stále více se také prosazují Li – Ionové druhy akumulátorů.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.