Jak šetřit vodou – Účet za pitnou vodu spotřebovanou v domácnosti každým rokem roste. Jen minimum z ní je však využito na vaření a pití. Většina jednoduše vyteče bez užitku do odpadu.
Pojďte se podívat na způsoby jak šetřit vodou a odlehčete svému rodinnému rozpočtu! I když žijeme v Evropě, která je považována za oblast s dostatečnými zdroji vody, přibylo za posledních let dramaticky období sucha, jež jsou také čím dál intenzivnější. I pokud žijete v oblasti, kde často prší, není jednoduché čistit vodu a zpracovávat ji na pitnou.
Naštěstí existuje spousta způsobů, jak můžeme vodou šetřit. Dávejte nádobu s pitnou vodou do ledničky. Nemusíte tak pokaždé, když máte žízeň nechat dlouho téct kohoutek, než bude voda studená. Při mytí nádobí nenechávejte téct vodu.
Myčku na nádobí pouštějte jen plnou. Jestliže umýváte nádobí ručně dvakrát denně, spotřebujete asi litrů. Ovšem i bez zahrady je třeba nakládat s vodou rozumně, tedy především s tou pitnou. Jak ušetřit co nejvíce vody?
Pitná voda je lidmi nejčastěji popíjeným nápojem (na druhém místě je čaj), byť by si kdekdo mohl myslet následkem reklamní masáže něco jiného. I když Česko patří se svými 1litry vody na osobu a den ke státům s nižší spotřebou, neznamená to, že s ní nemusíte šetřit. Způsobů, jak šetřit vodu je mnoho, ale každý z nich ale začíná u nás samých.
Tipy na šetření vodou , nejen pro Světový den vody. Přestaňte špinit vodu. Ovlivňují ji nejen průmyslové podniky, ale každý člověk svým chováním. Téměř při každé činnosti můžeme vodu šetřit , protože do ní nebudeme splachovat tolik chemie.
A stačí dodržovat pár pravidel: Nahraďte prací prášky s. Voda je všude kolem nás. S výskytem většího počtu tropických letních dní a nedostatkem srážek bychom se měli zamyslet, jak vodou můžeme šetřit. Její plýtvání zbytečně zatěžuje nejen náš rodinný rozpočet, ale také přírodu.
Při slově šetřit se mnozí z nás vyděsí, protože si vzpomenou, jak se naše babičky koupaly jen v neděli, a to ještě celá rodina v jedněch neckách. Takovou radu ale mezi následujícími tipy nenajdete. Připravili jsme pro vás doporučení “ Jak neplýtvat pitnou vodou ” a tím může čtyřčlenná rodina ušetřit až 10.
Pro představu Italové spotřebují 2litrů vody a Portugalci 2litrů. Průměrná spotřeba pitné vody v Česku se pohybuje kolem litrů na osobu a den. Největší podíl spotřebované vody připadá na splachování WC a osobní hygienu. Naplníte-li myčku na její. Ta už bohužel dnes není samozřejmostí, a my bychom měli udělat všechno pro to, abychom jí měli pořád dostatek.
Jak rozvinuté země využívají pitnou vodu? Přátelé země (FOE) ukázali dokonalý příklad toho, jak plýtvat pitnou vodou. Ve svém článku FOE shrnul využití pitné vody typickým Britem. Sprchování, vaření večeře a spláchnutí toalety, každý Brit spotřebuje průměrně 1litrů denně.
Jak vidíte, ochrana vody v domácnosti je důležitá a existují jednoduché způsoby, jak to udělat. Postupujte podle těchto tipů a ušetříte si doma vzácnou vodu. Zahrada v žádném případě nemusí být zalévána pitnou vodou. Zcela postačí voda srážková. Můžete ji proto chytat do barelů anebo zbudovat speciální nádrže.
I v případech bazénů není nutné používat pitnou vodu. Stačí voda méně kvalitní, která však je zdravotně nezávadná. Jak a proč šetřit s vodou Barbora Černošková.
V jednom z našich nedávno zveřejněných článků jste se mohli dočíst, jak lze omezit spotřebu plastů. Dalším, a možná ještě závažnějším, tématem je voda. Pokud bydlíte ve větší. Stačí několik převážně jednoduchých triků a Vaše rodina ušetří měsíčně až polovinu výdajů za energii.
Ještě více můžete ušetřit za topení a ohřev vody.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.